Automatické vzorkování z pásových dopravníků | ENELEX
/o produktu

Automatický odběr a zpracování vzorků uhlí, biopaliva, tuhých alternativních paliv (TAP) a veškerých sypkých materiálů přepravovaných pásovými dopravníky

Analyzátory uhlí | ENELEX

Průmyslový vzorkovač s úpravou odebraného vzorku materiálu je plně automatické zařízení pro pravidelný odběr a úpravu vzorků v souladu s normami pro vzorkování tuhých paliv. Zařízení uhlí a další materiály odebírá z pásů a přesypů bez nutnosti zastavování provozu, a to i při vysokých dopravních rychlostech. Automatické vzorkovače jsou certifikované pro práci v celé škále zrnitosti od prachu až po těžený materiál, a zajišťují tak maximální reprezentativnost vzorků i vysokou efektivnost díky vysoké spolehlivosti a minimální časové náročnosti na odebírání vzorků.

Celková montáž

Postaráme se o celkovou montáž zařízení ve vašem objektu.

Poradenství a servis

Klientům poskytujeme plné poradenství včetně servisu.

Technologie na klíč

Naše technologie vám vždy dodáme na klíč.

Odběr vzorků

Naše technologie umožňuje odebírání vzorků za provozu.

/Technické údaje

Automatické vzorkování v praxi

Ukázka automatického vzorkování z pásu s automatickou zpracovatelskou linkou s drtičem a děličem v budově kontejnerového typu. Systém vzorkování obsahuje také nádoby pro jednotlivé vzorky pro palivovou laboratoř, vratný pás pro vrácení zbylého materiálu po procesu vzorkování zpět na hlavní pásový dopravník, online analyzátor kvality uhlí instalovaný na hlavním pásovém dopravníku pro okamžitou informaci o kvalitě a množství uhlí a také řídicí systém a software automatického vzorkovače.

Obvyklé varianty vzorkovačů

Máte dotaz k našemu produktu?

Napište nám přes kontaktní formulář a získejte odpověď na vaši otázku.

Fotogalerie produktu

Máte dotaz k našemu produktu?

Napište nám přes kontaktní formulář a získejte odpověď na vaši otázku.

/o produktu

Odběrové zařízení s rotačním kladivovým odběračem je připevněno na rám pásového dopravníku.

Dle požadavku příslušných norem protíná odběrná nádoba rotačního odběrače proud materiálu na hlavním dopravníkovém pásu konstantní rychlostí v celém jeho průřezu. V každém odběrném cyklu je odebrán jeden dílčí vzorek, který je dopraven na dávkovací pás a rovnoměrně dávkován pro hrubé mletí na zrnitost 10 mm. Po mletí je vzorek dále dělen pomocí programovatelného děliče a ukládán do kontejneru vzorku nebo dále zracováván jemným mletím.

Nevyužitá část materiálu se dopravuje zpět na hlavní dopravní pás. Dle potřeb konkrétní aplikace může být vzorkovací linka vybavena on-line analýzou, sběrem primárního vzorku pro zkoušku granulometrie, homogenizačním zásobníkem hrubého vzorku a kvartovačem vzorku. Pro sběr vzorků odděleně do různých nádob může být použit automatický karusel.

Rychloanalýza vzorku

Zobrazit více

Automatický vzorkovač je důsledně zabezpečen proti haváriím. V případě, že odběrná nádoba rotačního kladiva nedosáhne ve stanoveném čase klidovou výchozí polohu, je chod hlavního dopravníkového pásu zablokován, aby nedošlo k závalu uhlí nebo k poškození odběrového zařízení.

Bezpečnost provozu

Zobrazit více

Automatický vzorkovač je důsledně zabezpečen proti haváriím. Může být na přání zákazníka také vybaven zabezpečením pro případ, že odběrná nádoba rotačního kladiva nedosáhne ve stanoveném čase klidovou výchozí polohu, je následně chod hlavního dopravníkového pásu zablokován, aby nedošlo k závalu uhlí nebo k poškození odběrového zařízení.

Reprezentativnost vzorků

Zobrazit více

Odebírání dílčích vzorků probíhá na časovém základě. Dle informace o velikosti dodávky je řídicím systémem vzorkovače paliva nastavena optimální frekvence odběru dílčích vzorků, tak aby se dosáhlo požadovaného množství konečného vzorku pro laboratorní rozbor. Kontrolní čidla zajišťují, že měření času intervalu mezi jednotlivými odběry probíhá pouze v případě, že je hlavní dopravníkový pás v chodu a je na něm dostatečná výška uhlí pro odběr.

Ukládání odebraných vzorků

Zobrazit více

Vzorky po dělení jsou ukládány do nádob dle požadavků konkrétní aplikace. Vzorky mohou být před ukládáním promíchány a rozděleny na části v homogenizačním kvartovači, kdy každá část je uložena do samostatné nádoby konečného vzorku. Pro separátní ukládání různých vzorků do více nádob je možné využít rotační karusel a třídit tak odebraný materiál podle dalších kritérií. Pokud je vzorkovač vybaven pro zkoušky granulometrie, je dílčí vzorek ihned po odběru z hlavního pásu bez dalšího zpracování uložen do zvláštní nádoby.

Řídicí systém, napájení a ovládání

Zobrazit více

Automatický vzorkovač je napájen ze samostatného rozvaděče se silovým vybavením a ovládacími obvody. Tato ovládací skříň je obvykle namontována v bezprostřední blízkosti vzorkovací linky. Na dveřích rozvaděče jsou umístěna stavová tlačítka se signalizačními prvky a přehledný ovládací panel v odolném průmyslovém provedení. Odtud lze nastavovat jednotlivé parametry technologie vzorkovače, časy chodu zpracování vzorku, zpoždění startu jednotlivých zařízení, prohlížet poruchová a alarmová hlášení, sledovat provozní stavy jednotlivých zařízení, počet provedených odběrů, nastavený čas mezi odběry, čas do dalšího odběru atd.

Zapojení do systému online řízení kvality těžby

Zobrazit více

Řídicí systém automatického vzorkovače může být na přání zákazníka připojen na nadřazený systém řízení podniku nebo zapojen do Systému řízení kvality těžby (ModBus, ProfiBus, Ethernet atd.).

/Kontaktujte nás

Získejte více informací o našem produktu

Přejete si automatický vzorkovač uhlí, paliva a sypkých materiálů pro váš provoz? Napište nám e-mail nebo nám zavolejte. Připravíme vám návrh řešení na míru. Jsme přední český výrobce a vývozce automatických vzorkovačů a dalších technologií.

Proces

spolupráce

01

Poptávka

Zavolejte nám nebo napište e-mail s vaší poptávkou

02

Cenová nabídka

Přijedeme za vámi na konzultaci a připravíme vám cenovou nabídku

03

Návrh řešení

Připravíme vám návrh řešení na míru vašim technologiím

04

Realizace

Podle domluvy provedeme kompletní realizaci zakázky

Vzorkovače | ENELEX
Termovizní systémy | ENELEX
Analyzátor | ENELEX
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.