/o produktu

Odběr vzorků z nákladních automobilů a železničních vagonů

Automatické vzorkování | ENELEX

Automatický odběr a zpracování vzorků uhlí, biopaliva, tuhých alternativních paliv (TAP) a veškerých sypkých materiálů přepravovaných nákladními automobily a železničními vagony.

Celková montáž

Postaráme se o celkovou montáž zařízení ve vašem objektu.

Poradenství a servis

Klientům poskytujeme plné poradenství včetně servisu.

Technologie na klíč

Naše technologie vám vždy dodáme na klíč.

Odběr vzorků

Naše technologie umožňuje odebírání vzorků za provozu.

Šnekové vzorkovače

Přesypné místo – vzorkování a kompletní online analýza celého nákladu

Výhody systému

Tam, kde nelze použít vzorkování uhlí šnekovým odběrem (přímo v dole, extrémní zrnitost), je mnohem efektivnější použít tuto metodu zjišťování kvality uhlí v kamionech.

Výhodou tohoto systému je, že veškerý náklad nákladního automobilu může být proměřen online analyzátorem kvality uhlí pro okamžitou informaci a množství a kvalitě daného paliva a zároveň může být odebrán vzorek automatickým vzorkovačem podle normy (například ISO, ASTM, GOST). Tento systém tak může vyřešit zákazníkovi problém, kdy není možné pro jejich parametry navrhnout odběr šnekovým vzorkovačem tak, aby se splnila požadovaná norma.

Použití systému

Nákladní automobil vysype celý náklad do násypky s drtičem, uhlí je nadrceno na požadovanou zrnitost a pokračuje na pásový dopravník. Automatický vzorkovač navržený podle požadované normy odebere reprezentativní vzorek pro laboratoř, který může sloužit pro obchodní účely. Veškeré palivo je také změřeno online analyzátorem kvality uhlí, který v reálném čase určí kvalitu a kvantitu daného paliva. Palivo je nasypáno do dalšího bunkru, pod který přijede nákladní automobil pro opětovné naložení. 

Na základě výsledků z online analýzy může dát operátor pokyn řidiči, aby náklad vysypal na konkrétní místo/hromadu, na kterou je potřeba doplnit palivo o této dané kvalitě.

Máte dotaz k našemu produktu?

Napište nám přes kontaktní formulář a získejte odpověď na vaši otázku.

Fotogalerie produktu

Máte dotaz k našemu produktu?

Napište nám přes kontaktní formulář a získejte odpověď na vaši otázku.

/o produktu

Automatický vzorkovač pro odběr vzorků z nákladních automobilů

Automatický vzorkovač z nákladních automobilů umožňuje automatický odběr vzorku pomocí šnekového odběrače umístěného na portálovém polohovacím zařízení. Řídicí systém stroje volí místo odběru náhodně pro zajištění reprezentativnosti odběru. Po potvrzení operátorem jsou odběr a zpracování vzorku prováděny automaticky bez vlivu lidského faktoru. Vzorkovač paliva může být vybaven zařízením pro rychloanalýzu vzorku namontovaným na dopravníkový pás uvnitř linky zpracování vzorku.

Automatický vzorkovač z nákladních automobilů umožňuje automatický odběr vzorku pomocí šnekového sběrače umístěného na portálovém polohovacím zařízení. Řídicí systém stroje volí místo odběru náhodně pro zajištění reprezentativnosti odběru.

Přednosti

Zobrazit více

Odběr vzorků z celé hloubky korby

Možnost práce s uhlím různé kvality, včetně vlhkého a zmrzlého

Rychlý cyklus odběru vzorků

Úplný cyklus přípravy laboratorního vzorku

Ochrana vzorku od vlivu počasí

Jednoduchý provoz a obsluha

Automatický provoz pod dohledem jednoho operátora

Odebrání vzorku

Zobrazit více

Šnekový odběrač je připevněn na polohovacím zařízení, které jej navádí na určenou pozici. Tím je v souladu s příslušnými normami zajištěno odebrání dílčího vzorku z jakéhokoliv místa a hloubky na korbě nákladního automobilu. Šnekový odběrač odebere z ložné plochy část materiálu a provede jeho základní (primární) dělení. Potřebná část materiálu je shromážděna v násypce odběrače, zbytek padá zpět na ložnou plochu. Po odebrání a vydělení vzorku se odběrač vrátí do výchozí polohy, kde je materiál vysypán z násypky do skluzu linky pro zpracování vzorku.

Odtud padá na dávkovací pás a je dopraven do drtiče, ve kterém se zpracuje na vzorek o zrnitosti 0–10 mm. Rozdrcený vzorek postupuje na měřicí a dále pak na vzorkovací pás. Zde pomocí sekundárního odběrového mechanismu dochází k dalšímu dělení. Vydělený dílčí vzorek je uložen do nádoby konečného vzorku umístěné na rotačním karuselu. Nevydělená část je dopravena mimo objekt vzorkovače.

Uskladnění vzorku

Zobrazit více

Nádoby pro uskladnění vzorku jsou vybaveny uzávěry, které jsou otevřené pouze při plnění nádoby vzorkem. Rotační karusel na ukládání vzorků může nést až 16 nádob. Díky tomu je možné odebraný materiál ukládat do nádob konečných vzorků selektivně podle dodavatelů, dopravců nebo dalších kritérií. Vzorkovač lze doplnit o automatickou balicí linku s indexováním pro dlouhodobé uskladnění vzorků.

Reprezentativnost vzorků

Zobrazit více

Reprezentativnost vzorků je zajištěna výběrem náhodné pozice šnekového odběrače pro odběr z ložné plochy. Dle informace o velikosti dodávky je řídicím systémem vzorkovače paliva nastaven optimální režim výběru pozice a počtu odběrů, tak aby se dosáhlo požadovaného množství konečného vzorku pro laboratorní rozbor.

Ovládání

Zobrazit více

Vzorkovač se ovládá z kabiny operátora. Proces odběru a zpracování materiálu je naprogramován a probíhá plně automaticky. Činnost obsluhy je omezena pouze na určení startu procesu, na kontrolu a dohled. Komunikace a obsluha se zařízením probíhá pomocí přehledného ovládacího panelu v odolném průmyslovém provedení. Na něm lze sledovat, měnit a nastavovat veškeré provozní parametry a stavy vzorkovače. Například čas odběru vzorku, počet provedených odběrů, statistiku odebraných vzorků pro jednotlivé dodavatele, provozní stavy jednotlivých zařízení apod. Je možné také nastavovat provozní parametry technologie vzorkovače a prohlížet poruchová a alarmová hlášení.

/Kontaktujte nás

Získejte více informací o našem produktu

Přejete si automatický vzorkovač uhlí, paliva a sypkých materiálů pro váš provoz? Napište nám e-mail nebo nám zavolejte. Připravíme vám návrh řešení na míru. Jsme přední český výrobce a vývozce automatických vzorkovačů a dalších technologií.

Proces

spolupráce

01

Poptávka

Zavolejte nám nebo napište e-mail s vaší poptávkou

02

Cenová nabídka

Přijedeme za vámi na konzultaci a připravíme vám cenovou nabídku

03

Návrh řešení

Připravíme vám návrh řešení na míru vašim technologiím

04

Realizace

Podle domluvy provedeme kompletní realizaci zakázky

Vzorkovače | ENELEX
Termovizní systémy | ENELEX
Analyzátor | ENELEX
K personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti využíváme soubory cookie. Informace o tom, jak náš web používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Partneři tyto údaje mohou zkombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli nebo které získali v důsledku toho, že používáte jejich služby. Prohlédněte si Zásady ochrany osobních údajů.